2025-ben a Tempus Közalapítvány újra megtartotta az Erasmus+ projektmenedzsment akkreditált továbbképzést

2025.04.16.

National VET Team | Szakképzés

A National VET Team szakértői megtartották az idei év első akkreditált Erasmus+ projektmenedzsment oktatói továbbképzését.

Újabb oktatók szereztek tanúsítványt a Tempus Közalapítvány keretein belül működő National VET Team szakértői által 2025 februárjában, idei évben először megtartott akkreditált Erasmus+ projektmenedzsment oktatói továbbképzésen.Konferenciateremben külön asztaloknál csoportmunkában dolgozó szakemberekA 2025 februárja és márciusa között nagy érdeklődés mellett lezajlott 30 órás akkreditált Erasmus+ projektmenedzsment oktatói továbbképzés a szakképzésben dolgozó oktatókat segítette abban, hogy sikeresen meg tudják tervezni és eredményesen meg is tudják valósítani intézményi Erasmus+ projektjeiket.

Konferenciateremben egy asztalnál csoportmunkában dolgozó szakemberek egyeztetnek Konferenciateremben egy asztalnál csoportmunkában dolgozó szakemberek egyeztetnek az előadókkal

A képzés három egységből állt: 2 nap jelenléti alkalomból, 2 online konzultációból, valamint egy beadandó projektterv és egy hozzá tartozó tanulási eredmény alapú munkaprogram elkészítéséből.

A személyes jelenléttel zajló képzési napoknak a Tempus Közalapítvány székhelye adott otthont, míg az online konzultációk Zoom platformon folytak.Konferenciateremben külön asztaloknál ülő szakemberek nézik a kivetített előadás képét

A képzés fókuszában az Erasmus+ projektek gyakorlati tervezése és menedzselése állt, különös hangsúlyt fektetve a tanulási eredmény alapú munkaprogramok kidolgozására, a disszemináció tervezésére, valamint a nemzetköziesítés stratégiai szempontjaira. A résztvevők betekintést nyerhettek:

  • az intézményi szükségletfelmérés és projektcélok meghatározásának módszertanába,
  • az indikátorok és elvárt eredmények projektcélokhoz való hozzárendelésébe,
  • a projektmegvalósítási tervek és a minőségbiztosítási szempontok kialakításába,
  • a tanulási eredmény alapú munkaprogramok összeállításába a különböző mobilitási formákhoz,
  • valamint a kockázatelemzés és mérési-értékelési módszerek alkalmazásába.

A képzés során nagy hangsúlyt kapott a résztvevők aktív bevonása: csoportmunkák, közös elemzések és projekttervezési gyakorlatok biztosították az interaktív tanulást és a tapasztalatmegosztást. 
A résztvevők a képzés során nagyon aktívak voltak, pozitívan és érdeklődéssel végezték a feladatokat.Konferenciateremben külön asztaloknál csoportmunkában dolgozó szakemberek egyeztetnek

A két jelenléti alkalom február 19-én és március 13-án zajlott, míg az online konzultációkra február 24-én és március 19-én került sor. A képzés lezárásaként a résztvevőknek egy saját projekttervet kellett készíteniük és leadniuk, melynek benyújtási határideje 2025. április 1. volt.

A képzés során a szakértő trénerek több jógyakorlatot is bemutattak, a csoportmunkák pedig elősegítették az intézményi szintű tudásmegosztást és hálózatépítést.

A képzésen 35 fő vett részt, közülük 34 fő sikeresen teljesítette a követelményeket. A résztvevők magas minőségű feladatokat nyújtottak be, nagyon sok beadott anyag 85%-nál magasabb értékelést kapott, a 34 fő által beadott egyéni feladatok átlagos eredménye: 85% volt. A 35 fő résztvevő közül 30 fő tanúsítványt kapott, amely alapján az IKK OTR rendszerében elszámolható a 30 órás továbbképzés; 4 fő pedig, akiknek különböző okok miatt nem volt szüksége a tanúsítványra, részvételi igazolással zárta a képzést. A résztvevők visszajelzései alapján a képzés gyakorlatorientált, inspiráló és hasznos volt, melyet a nagyfokú aktivitás és motiváltság is bizonyított. A résztvevők nagyon elégedettek voltak a képzéssel, az Erasmus+ projektmenedzsment képzést összességében 4,88 értékelték az ötfokozatú skálán.

Konferenciateremben egy asztalnál csoportmunkában dolgozó szakemberek dolgoznak a laptopon Konferenciateremben egy asztalnál csoportmunkában dolgozó szakemberek dolgoznak a laptopon

A képzésen 35 fő vett részt, közülük 34 fő sikeresen teljesítette a követelményeket. A résztvevők magas minőségű feladatokat nyújtottak be, nagyon sok beadott anyag 85%-nál magasabb értékelést kapott, a 34 fő által beadott egyéni feladatok átlagos eredménye: 85% volt. A 35 fő résztvevő közül 30 fő tanúsítványt kapott, amely alapján az IKK OTR rendszerében elszámolható a 30 órás továbbképzés; 4 fő pedig, akiknek különböző okok miatt nem volt szüksége a tanúsítványra, részvételi igazolással zárta a képzést. A résztvevők visszajelzései alapján a képzés gyakorlatorientált, inspiráló és hasznos volt, melyet a nagyfokú aktivitás és motiváltság is bizonyított. A résztvevők nagyon elégedettek voltak a képzéssel, az Erasmus+ projektmenedzsment képzést összességében 4,88 értékelték az ötfokozatú skálán.

A nagy sikerre való tekintettel a képzést 2025 őszén ismét meghirdetjük, lehetőséget biztosítva azok számára is, akik ezúttal lemaradtak. 
A jelentkezési lehetőségről a Tempus Közalapítvány honlapján és hírleveleiben adunk majd tájékoztatást.

Utolsó módosítás: 2025.04.16.