Az oktatói kompetenciafejlesztés eszközei a külföldi hallgatók tanítása-tanulása területén

A Tempus Közalapítvány szakmai műhelyt szervez a Stipendium Hungaricum Ösztöndíjprogramban részt vevő felsőoktatási intézmények munkatársai számára a program keretében hazánkban tanuló külföldi hallgatók oktatásához szükséges oktatói kompetenciák fejlesztése témában.

Időpont: 2024.11.27. 9:30 – 15:30

A Tempus Közalapítvány szakmai műhelyt szervez 2024. november 27-én azon oktatók, fejlesztő szakemberek számára, akik a felsőoktatási oktatásfejlesztés területén dolgoznak, segítik az oktatók munkáját. A műhely célja, hogy feltérképezzük, hogy az elmúlt években a felsőoktatási intézmények milyen fejlesztésekkel támogatták az oktatókat a külföldi hallgatók tanítása-tanulása területén, illetve, hogy megalapozzuk a TKA jövőbeni, e területen tervezett fejlesztéseit.

A rendezvényre 40 főt várunk. A rendezvény regisztrációköteles, regisztrálni november 18-ig, vagy a helyek beteltéig van lehetőség. Kérjük, vegyék figyelembe, hogy egy intézményből korlátozott számban tudunk elfogadni a jelentkezéseket, így biztosítva férőhelyet minél több intézmény számára.

Kérdés esetén Szabó Csilla áll rendelkezésére az alábbi email címen: csilla.szabo@tpf.hu

A konzultáció programja:

9:30-10:00 Regisztráció
10:00-10:15 Köszöntő, bevezetés, háttér
10:15-10:30 Áttekintés: A hazai felsőoktatási oktatásfejlesztési egységek felépítése, fókuszterületeik, eredményeik
(Dr. Dringó-Horváth Ida, egyetemi docens, központvezető, IKT Kutatóközpont, RH / Oktatásinformatikai Továbbképző Központ, BTK, Károli Gáspár Református Egyetem)
10:30 - 10:45 PROFFORMANCE: Innovatív eszközrendszer az oktatói kompetenciák értékelésére és fejlesztésére
Besze Szilvia, Tempus Közalapítvány
10:45-12:00  Angol nyelvű oktatás és interkulturális kompetenciák fejlesztése
  1. A kultúra hatása a tanulási -tanítási folyamatokra - egy jó gyakorlat a BME-n (Dr. Furka Ildikó Zsuzsanna, egyetemi adjunktus, Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem)
  2. Interaktív nyelvi tanulást segítő pedagógiai módszerek a nemzetköziesített orvosképzésben (CLILMED projekt) (Dr. Nagy András Dávid, egyetemi docens, Pécsi Tudományegyetem, Általános Orvostudományi Kar)
  3. Angol nyelvű oktatási kompetenciák értékelési és fejlesztési rendszere (Dr. Fűzi Beatrix, tudományos főmunkatárs, Budapesti Gazdasági Egyetem)
12:00-12:45 Oktatói jól-lét, oktatók mentális egészségének támogatása
  1. Pszichoedukációs tréning oktatók számára a PTE-n: a hallgatók és oktatók jóllétének kölcsönhatása (Dr. Gács Boróka, tudományos munkatárs, a Student Counselling szakmai vezetője, Pécsi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kar, Magatartástudományi Intézet)
  2. Oktatók stresszkezeléssel kapcsolatos tudásának fejlesztése (Salát Magdolna, tanulmányi igazgató, Magyar Táncművészeti Egyetem)
12:45-13:30 Szendvicsebéd
13:30-14:15 Oktatók támogatása tanítási módszertanuk megújításában – vegyes témák
  1. A professzionális orvosi attitűd formálódása az anatómiatanulás folyamatában nemzetközi összehasonlításban (LEANbody projekt) (Dr. Nagy András Dávid, egyetemi docens, Pécsi Tudományegyetem, Általános Orvostudományi Kar)
  2. Oktatói közösség, mint fejlődési színtér, a felsőoktatásban oktató szakemberek számára (Kozma Borbála, kiemelt oktatásmódszertani szakértő, Semmelweis Egyetem)
14:15-14:30 Szünet
14:30-15:15 Oktatók támogatása tanítási módszertanuk megújításában – digitális módszertanok
  1. Digitális kompetenciafejlesztés önjáró kurzusokkal (Dr. Dringó-Horváth Ida, egyetemi docens, központvezető, IKT Kutatóközpont, RH / Oktatásinformatikai Továbbképző Központ, BTK, Károli Gáspár Református Egyetem)
  2. Oktatók blended képzése az IKT alapú tanulástámogatás témakörében (Dr. Vörös Zoltán, igazgató, Digitális Oktatás- és Tanulástámogatás, Pécsi Tudományegyetem)
15:15-15:30 Zárás

A programváltozás jogát fenntartjuk.

Utolsó módosítás: 2024.11.20.

HIBA

Kérjük, töltse ki a kötelező mezőket.


HIBA

Az e-mail cím formátuma nem megfelelő. Kérjük, hogy a mezőbe csak egy e-mail címet írjon, és regisztrációja elküldése előtt győződjön meg róla, hogy a formátum helyes.


HIBA

Ezzel az e-mail címmel már regisztrált rendezvényünkre. A jelentkezés elfogadásáról néhány napon belül e-mailben értesítjük.


Rendszerünk rögzítette a regisztrációját, melynek elfogadásáról november 18-ig e-mailben értesítjük.

Iratkozzon fel hírlevelünkre és értesüljön a Tempus Közalapítvány legfrissebb híreiről, rendezvényeiről, kiadványairól és a legfontosabb pályázati információkról!

Üdvözlettel,
Tempus Közalapítvány